Nerozpadne se pod vámi – konferenční stolky z masivu bývají velmi oblíbeným kusem nábytku pro nastolení relaxační atmosféry. Mnozí z nás si na ně rádi položí nohy a takto sledují televizní obrazovku, popíjí čaj nebo kávu a konečně si užívají chvíle volna. Nohy na stole se lépe prokrvují a regenerují po celodenním courání ulicemi města a mnohdy si neuvědomujeme, že v tu chvíli je konferenční stolek zatěžován rázovým namáháním ve spojích. Každý náš drobný pohyb se přenáší do konstrukce stolku a je-li zhotoven z tenkého plastu nebo dřevotřísky, může se časem rozviklat nebo prasknout.
Na konferenční stolky si také rády sedávají děti, lezou po nich, pokud nejsou zrovna prostřené, mohou se po nich projít i domácí mazlíčci. Je to zkrátka více zatěžovaný nábytek, než komody a skříně.
Stylový vzhled – nábytek z masivu má dnes zelenou a nelze jej srovnávat s žádnou umělou náhražkou. Dovedete si představit, že byste při prohlídce zámeckého interiéru narazili na dřevotřískovou postel a plastový noční stolek a skládací polyetylenový jídelní stůl? Dřevotříska a plasty se zkrátka v bytových interiérech příliš neujaly a opravdu se hodí spíše na chalupu nebo do sezonního kempu.
Žádný formaldehyd – na dřevotřískové desky se vážou neblahé zvěsti ohledně syntetických pojiv, zejména formaldehydu. Je to toxická látka a vdechování výparů může ublížit malým dětem, těhotným ženám, alergikům i seniorům. Nač tedy riskovat poškození zdraví, když to není nutné?
Dlouhá životnost – v souvislosti s dřevotřískou a plasty vyvstává otázka, jak dlouho vám bude výrobek sloužit, než jej vyhodíte? Plasty časem křehnou a mohou po pár letech popraskat a dřevotříska se zas rozviklává ve spojích, které je nutné stále dotahovat. Problematická je i dýha, která se může odlupovat, a o ostré hrany a rohy se také může někdo zranit. Nábytek z masivu má mnohem delší životnost, a je docela možné, že vás takové výrobky přežijí.