Pokud člověk zvažuje, od koho by si půjčil nějaké ty peníze na překlenutí těžkých časů, má na výběr úměrně tomu, nakolik vysoké má příjmy a nakolik čisté jsou jeho registry dlužníků. Protože to je tím prvním, o co se poskytovatelé půjček vesměs zajímají. Vše ostatní už bývají jen pověstné třešinky na dortu.
Ovšem co když si potřebuje půjčit někdo, kdo má příjmy jen velmi malé a jeho profil hyzdí i záznam v registrech? Co má dělat ten?
Ten by rozhodně neměl zoufat. Protože ani v takové situaci ještě není vše ztraceno, naděje na půjčku tu pořád ještě je. Naděje, jíž se říká nebankovní hypotéka
U této půjčky tkví podstata v tom, že se za ni člověk zaručuje svou nemovitostí. Dá tuto jednoduše do zástavy nebankovní společnosti a na oplátku se mu může dostat půjčky až ve výši sedmdesáti procent odhadní ceny této nemovitosti.
Říkám ‚může‘, protože ani tato zástava není ještě všechno. Ovšem obávat se netřeba, protože ani ostatní požadavky kladené na žadatele nejsou nesplnitelné. Kromě oné zástavy totiž musí ten, kdo chce tuto půjčku získat, prokázat ještě i to, že má alespoň takové příjmy, z nichž bude schopen splácet byť i jen tu nejnižší možnou splátku, a může si dovolit nanejvýš natolik banální záznam v registru dlužníků, že mu tento nebude bránit v budoucím splácení.
Ale nad lecčím se tu dá přimhouřit oko a je tudíž velice pravděpodobné, že kdo může nabídnout takovou nemovitost, má víceméně vyhráno. Protože nebankovní společnost je natolik flexibilní, že učiní vše, aby pro žadatele, který vyplní jednoduchý online formulář a zašle požadované fotografie oné nemovitosti e-mailem k nahlédnutí, našla přijatelné řešení.
A když se toto najde, stačí jen sehnat nezbytné minimum byrokracie, podepsat smlouvu a zakrátko čerpat získané peníze.
Jež je pak možno splácet jak po dlouhou dobu, tak třeba i předčasně. A bez problémů.