Jestliže se chystáte na oplocování pozemku , měli byste nejprve zvážit všechny varianty, se kterými byste mohli být spokojeni. Co když se Vám zbrklé ohraničování pozemku nebude za nějaký čas líbit? Nebo nebude vyhovovat požadavkům pozemku? Co potom? Chce to rozvážné rozhodnutí.
Zvažte všechny dostupné možnosti.
Máte domek a zatravněnou plochu s několika záhonky? Sem tam si roste nějaká ta jabloň a stromkový rybíz? Inu, klasika. Takže v takovém případě není nutné nijak zvlášť oplocení přizpůsobovat celkovému rázu pozemku. Potom je nejrozumnější rozbít prasátko a zjistit stav finančních prostředků, které můžete na nový plot uvolnit.
· Buď zvolíte podezdívku a dřevěné hranoly.
· Nebo si zvolíte plastové plotové laťky.
· Nebo si ohraničíte pozemek pletivem přírodního zabarvení.
S tou první variantou si to rozmyslete dobře. Víte, že se musíte o dřevo dobře a pravidelně starat? Přírodní podmínky do životnosti dřeva dokážou velmi jadrně zasáhnout. A potom! Kolik práce budete muset vynaložit na vybudování podezdívky? A času! Jestliže čas máte, pusťte se s chutí do práce.
Je-li Vám bližší plast, potom je třeba upozornit na riziko, jako je lámání a praskání plastových dílů. Pravdou je, že se o plast nemusíte tak pečlivě starat, jako o dřevo, ale časem se Váš plot může stát nevzhledným a mírně nebezpečným. Čnějící hroty ulámaných plastových dílů mohou zapříčinit mnohé úrazy.
Nakonec zjistíte, že natažením pletiva mezi zapuštěné kovové kůly, bude tím nejlepším řešením. Samotné natažení je nejméně náročná práce ze všech variant. O samotné oplocení se už nemusíte starat vůbec, protože jeho ochranná vrstva jej ochrání dokonale. Životnost takového oplocení je dost vysoká. A investice vložená do pletiva není nijak zásadně stresující.
Po stránce praktické a finanční se nakonec kvalitní pletivo řadí k těm nejvhodnějším materiálům vhodných k oplocení, nemyslíte?