Stejně jako v případě bazénů se ani majitelé vířivek nemohou spokojit s napuštěním pouhopouhé vody do těchto svých důmyslných nádrží. Protože by se sice jednou a možná i několikrát skvěle vykoupali, ale pak by se jim tu ona původně čirá a kvalitní tekutina počala měnit v nechutnou břečku a bylo by po spokojenosti a nakonec i po koupání.
Aby tu voda vydržela taková, jaká je čistotnými našinci vyžadována, musí se do ní nezbytně přidávat i náležité chemické přípravky, které se o dokonalost postarají. Bez chemie do vířivky https://eshop.techneco.eu/Chemie-do-virivky by to jednoduše nešlo.
A tato chemie nesmí být ledajaká. Ta musí být specifická, protože se i voda ve vířivce třeba od té bazénové liší. A to logicky hlavně svojí teplotou.
Vody je ve vířivce méně, takže se na ní každá trocha špíny projeví daleko více než ve velkém bazénu. A kvůli zmíněné vyšší teplotě se tu také daleko snáze rozmnoží kdejaký ten mikroskopický fujtajbl. A to si žádá specifickou péči.
Ovšem jinak jsou zde používané přípravky v podstatě velice podobné těm bazénovým. Jejich základem je aktivní kyslík, chlór nebo brom, respektive jejich kombinace, a to proto, že právě tyto prvky spolehlivě likvidují nejeden mikroorganismus.
Dále nesmí ve vířivce chybět ani preparáty upravující kyselost vody, tedy její pH, a pak i odpěňovače nebo kyslíkový aktivátor k aktivaci oxidačních složek výše zmíněných přípravků.
Ovšem ani to ještě není všespasitelné. Má-li si být majitel jist tím, že bude mít vodu ve vířivce čistou, potřebuje udržovat v čistotě nejen nádrž samotnou, ale i rozvodné okruhy vedoucí k tryskám, jež si žádají speciální čističe, nemají-li zklamat.
Prostě je potřeba využívat všech vymožeností, jež nám věda v tomto oboru nabízí, je třeba sázet na výsledky vědeckotechnického pokroku v oblasti chemie. Protože jenom to je zárukou, že voda ve vířivce bude čistá a nezávadná. Taková, jaká má být.